IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 ~ Słownik ~

Go down 
AutorWiadomość
Asmodeusz
Arcydemon
avatar

Male
Liczba postów : 57
Data dołączenia : 16/11/2013

PisanieTemat: ~ Słownik ~   Sob 16 Lis 2013, 18:51


  Anakim / Nefil - potomkowie upadłych aniołów i ziemskich kobiet. Wzmianki o  nich znajdują się także w biblijnej "Księdze Rodzaju". Zdaje się, że grzechu "obcowania z ziemskimi córkami" dopuściło się sporo aniołów, podobno ponad dwustu. Niektórzy zostali wygnani z nieba, niektórzy tylko ukarani, a na występek pewnej grupy przymknięto oko. Nie wiadomo, jaki był status anakim w hierarchii niebiańskiej i czy w ogóle do niej przynależeli. Część z nich żyła z pewnością na Ziemi, między ludźmi, gdyż legenda głosi, że Bóg zarządził potop między innymi po to, żeby pozbyć się istot, których nie planował stworzyć. Dodajmy, istot obdarzonych tak potężną mocą, że zwano je gigantami, nie tylko ze względu na wzrost.

  Antykreator - część Boskiej mocy, którą Stwórca, mieszczący w sobie wszystko, odrzucił w czasach Prapoczątku, aby stać się samą Miłością, Światłością, i Dobrem. Inaczej cień Boga, Jego mroczna, świadomie odrzucona strona.  

  Arystokracja - struktura nieba i piekła jest ściśle zhierarchizowana, jedne chóry stoją ponad drugimi, są aniołowie wyższych i niższych rang. W "Siewcy Wiatru" skrzydlaci mieszkający powyżej Czwartego Nieba należą do Świetlistych, czyli dobrze urodzonych. Arystokracja Głębi to Mroczni.

  Bestie - Boskie zwierzęta, istoty uchodzące za aniołów i stwory apokaliptyczne lub biblijne, obdarzone potężnymi mocami, nie mające ludzkich kształtów.

  Chajot - przykład "świętych zwierząt", zwanych "istotami żyjącymi". Występują w wizji Ezechiela i kabalistycznej księdze "Jeciry". Są równe rangą cherubinom, mają po trzy zwierzęce twarze, cztery skrzydła i ciało stworzone z ognia.

  Czeluść - miejsce poza światami, odwieczny chaos, siedziba Antykreatora.

  Dzieci Limbo - są to wszelkiego rodzaju Hybrydy porzucone przez rodzicieli w Limbo.
  (opis wymyślony na potrzeby forum)

  Dżinny - w tradycji muzułmańskiej istoty pokrewne upadłym aniołom, które stały się z czasem demonami.  Dżinny są podległe aniołom i upadłym wyższej rangi. Często występują na służbę panów Otchłani lub Królestwa.

  Geniusze - inteligentne duchy. Według pewnych wierzeń gnostyckich poruszały gwiazdami, planetami i Słońcem. W legendach arabskich pierwotni mieszkańcy ziemi. Istoty podlegające mieszkańcom Głębi i Królestwa, o statusie zbliżonym do dżinnów.

  Głębia - lub Otchłań, określenie siedliska upadłych aniołów i demonów, Piekła z jego siedmioma kręgami. Na samym dnie stoi Pandemonium, oficjalna siedziba władców Głębi, obecnie państwowa rezydencja Lucyfera. Piekło nie jest tak zhierarchizowane jak Królestwo. Włości różnych możnowładców i arystokratów znajdują się we wszystkich kręgach, nie ma lepszych i gorszych dzielnic, choć za najbardziej prestiżowe uchodzą okolice Jeziora Płomieni w Siódmym Kręgu, gdzie mają wille i prywatne pałace najwięksi panowie Otchłani. Jedynie Pierwszy Krąg, zwany Przedpieklem, zamieszkany jest głównie przez głębiańską biedotę. Tak jak Królestwo przypomina jedno gigantyczne miasto, Głębia składa się z różnych krain i wiele jest w niej niezamieszkałych przestrzeni. Miasta są raczej niewielkie, przeważają wioski. Tylko Piąty Krąg nie jest przychylny mieszkańcom, z powodu lodowych pustkowi i płomienistych jezior. W Czwartym znajduje się wiele puszcz i bagien.

  Ifryt - istota posiadająca władzę nad żywiołem ognia.

  Królestwo - państwo niebiańskie, którego obywatelami są wszyscy aniołowie. Składa się z siedmiu koncentrycznych kręgów, zwanych Niebiosami. Od Limbo odgradza je zewnętrzny pierścień murów. Podobne, choć nie tak silne i ufortyfikowane okręgi murów obronnych odgradzają od siebie poszczególne Niebiosa. Im niższe Niebo, tym pośledniejsze klasą anioły je zamieszkują. W Pierwszym skupiają się przede wszystkim skromne domy i kwatery aniołów służebnych, stojących najniżej w hierarchii. W Drugim znajdują się zorganizowane na kształt zakonów wojskowych siedziby aniołów stróżów, oraz koszary Zastępów. W Trzecim mieści się raj dla ludzi i w ogóle zaświaty stworzone dla mieszkańców Ziemi. Mieszkają tu także urzędnicy niższego i średniego szczebla. Czwarte Niebo zajmują urzędy i gmachy użyteczności publicznej. Jest to siedziba urzędników wysokiego szczebla oraz aniołów z chórów Cnót i Potęg. Powyżej Czwartego Nieba znajdują się dziedziny niedostępne dla prostych aniołów, gdzie mają prawo wstępu jedynie Świetliści. W piątym mieszkają Księstwa, Panowania i Trony. Szóste to dzielnica pałaców i willi prywatnych.  Tu mają swoje posesje Archaniołowie. W Szóstym Niebie rozciąga się najpiękniejsza dzielnica Królestwa, Hajot Hakados. W Siódmym Niebie, pośrodku, stoi Pałac Pański. TO najświętsza dziedzina Królestwa. Siedziba Cherubinów i Serafinów. Przypomina ogromny, cudowny ogród.

  Księga Razjela - tajemna księga, która zawiera całą mądrość ziemską i niebiańską. Legenda przypisuje jej autorstwo archaniołowi Razjelowi. Według legendy księga trafiła w ręce Adama, potem Henocha i Noego. Ponoć jej Salomon zawdzięczał swą niezwykłą mądrość. Po śmierci Salomona dzieło powróciło do swojego twórcy, Razjela.

  Limbo - rodzaj podgrodzia, ziemi niczyjej otaczającej strefę graniczną między Królestwem a Głębią.

  Metatron - "Przyjaciel Boga", tradycyjnie największy rangą anioł w hierarchii niebiańskiej. Król aniołów, książę Bożego Oblicza, wielki kanclerz nieba, anioł przymierza, opiekun ludzkości. Niebiański skryba. Według "Księgi Henocha"  ma siedemdziesiąt dwa skrzydła, płomienne ciało całe pokryte oczami i ogniste spojrzenie. Jest wyższy rangą od Michała i Gabriela. Ponoć to on walczył w Penuel z Jakubem i on powstrzymał Abrahama przed złożeniem w ofierze Izaaka.

  Pieniądze - nadprzyrodzeni posługują się pieniędzmi kruszcowymi, bitymi na wzór starożytny przez różnych wysoko postawionych możnych, bogate miasta kupieckie, królestwa Stref Poza Czasem itp. Mogą się pojawiać oficjalne pieniądze Królestwa lub Głębi, jak na przykład złote denary niebiańskie, lub głębiańskie talary, ale współistnieją z szeklami lucyferiańskimi, które są właściwie właściwie oficjalną walutą Otchłani, drachmami Asmodeusza czy koronami regenta Królestwa bitymi przez Gabriela. Wartość pieniądza zależy od jakości kruszcu, a także od pozycji emisjonariusza. Szekle lub drachmy bite przez władców Sfer Poza Czasem zawsze będą stały niżej od koron Gabriela czy szekli lucyferiańskich.

  Róg Gabriela - Za jego pomocą, można kontrolować Bestie Pańskie, losy poszczególnych istot i światów. Można trwale zamknąć bramy Niebios, oraz sprowadzić zagładę na całe Królestwo, strącając wszystkich skrzydlatych w otchłań Czeluści lub Głębi. To jedynie część tego, czego można dokonać przy pomocy tego Rogu, jednak by się nim posłużyć, trzeba znać odpowiednie melodie. Do tej pory sadzono, że zna je wyłącznie Pan Objawień.
  (opis wymyślony na potrzeby forum)

  Strefy Poza Czasem - krainy rozciągające się za Rzeką Czasu, ograniczone Praoceanem, sąsiadujące bezpośrednio z Limbo. Miejsce zamieszkania dżinnów, duchów żywiołów, geniuszy i istot mitologicznych.
Powrót do góry Go down
 
~ Słownik ~
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shadows of Heaven :: Początki początków :: Opis gry :: Dodatkowe-
Skocz do:  
Partnerstwo
CzarnyDelfinYaoiGakuenWithoutTimeShihaiRPGMementeYaoiBlackButlerEmptinessShiNoKyoNohaneDirtyPawsSpectrofobiaVampireKnightAxisMundiFamiliaHogwartDreamWildHundeStFrancesaVirus2HetaliaUnderlandMagicLullabyMavericKikuNoHanaSoulAsylumDragonlandTraineeWildLandSupernaturalGleepbfDarwinTheMagicalWorldMysticTownSpectofobia