IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Moce, umiejętności, magia

Go down 
AutorWiadomość
Asmodeusz
Arcydemon
avatar

Male
Liczba postów : 57
Data dołączenia : 16/11/2013

PisanieTemat: Moce, umiejętności, magia   Sob 16 Lis 2013, 21:04

Wiele osób ma problem z rozróżnieniem tych dwóch zdolności.

  Moce, są to dary z którymi się rodzimy. Nie jesteśmy w stanie rozwinąć jej w innych kierunkach, na przykład: posiadając kontrolę nad żywiołem wody, nie możemy 'udoskonalić' jej tak, by kontrolowała też ogień.
  To samo tyczy się władzy nad żywiołami. Niedozwolona jest kontrola nad wszystkimi żywiołami. Można wybrać sobie wyłącznie jeden.
  Także te dary, które nie mogą wyrządzić fizycznej krzywdy (np. telepatia), zaliczają się do mocy, a nie umiejętności!

  Siła naszych mocy jest wprost proporcjonalna do posiadanych punktów magii.
  To znaczy, że osoba o niższym poziomie magii, która będzie próbowała zaatakować postać z wyższymi od swoich statystykami, może to zrobić, ale ofiara będzie mogła uwolnić się spod wpływów atakującego, z większą lub mniejszą trudnością w zależności od tego, jak wysoki jest jego poziom magii. Nie oznacza to jednak, że już od razu odeprze atak, czy w ogóle go nie poczuje. Wyzwolenie się spod takiego ataku może trwać kilka postów.
  W przypadku mocy chroniących nas przed wpływami innych osób (wszelkiego rodzaju bariery), są one skuteczne tylko wtedy, kiedy atakuje nas ktoś o niższym poziomie magii, niż nasz własny.


  Umiejętności są to cechy nabyte przez naszą postać, na przykład znajomość sztuk walki, rysowanie, gotowanie... Umiejętności możemy też nabywać podczas gry, oczywiście przechodząc odpowiednie treningi.


  Na starcie każdy gracz o przeciętnej randze może posiadać jedną moc i pięć umiejętności.
  Wyższe rangi mają więcej mocy i umiejętności.
  Moce nie mogą się powtarzać, chyba że dostaniesz na to zgodę od kogoś, kto już przed tobą sobie taką zaklepał.
  Umiejętności mogą się powtarzać, ważne żeby nie spisywać od jednego gracza wszystkich tych samych.


  Ludzie nie posiadają specjalnych mocy!Zdolności które posiada każdy Anioł, Upadły i Demon:
Niżej wymienione nie są wliczane w umiejętności, które podajemy przy Karcie Postaci.


  ~ Objawienie - normalnie Anioły nie są widzialne dla ludzi. Medium mogą widzieć jedynie ich zarys i wyczuwać ich aurę. Jeśli Anioł chce się ukazać ludziom, może to zrobić. Potrafi 'schować' swoje 'nadprzyrodzone' cechy wyglądu, (skrzydła). Jeśli jednak chce, może też je ukazać. Jednak zdarza się to bardzo rzadko i tego unikają, bo nie chcą głupich plotek szybko rozchodzących się po Ziemi.
  Upadli są zawsze widoczni dla ludzi, a media mogą wyczuć ich nadprzyrodzoną aurę.
  Demony mogą przybrać postać czarnej mgły, ale nie mogą zniknąć całkiem. Potrafią ''zakładać przebranie", czyli na przykład jeśli już przefarbują włosy nienaturalnego koloru na normalny dla Synów Adamowych, a nienaturalny kolor tęczówek zatuszują szkłami kontaktowymi, to w jednej chwili mogą pokazać się komu tylko chcą bez tych farb i kontaktów. Po prostu w całej swojej demonicznej okazałości, by potem - kiedy im się spodoba, znów nałożyć na siebie to przebranie.

  ~ Brak bariery językowej

  ~ Aura - każdy z Nadprzyrodzonych jest otoczony aurą, której nie może w żaden sposób ukryć. W przypadku Demonów ludzie czują lęk, ale też fascynację. W towarzystwie Aniołów czują się pewniej, bezpieczniej i są spokojniejsi.

  ~ Rozumienie mowy zwierząt


Duchy Żywiołów nigdy nie są widoczne dla ludzi!

M A G I A


  Ludzie nie posiadają punktów magii.


  Magia przydaje nam się podczas walki, bo bez niej po prostu nie da się rzucić najprostszego zaklęcia. Ponadto, im wyższy poziom magii, tym większe obrażenia zadajemy za pomocą własnych, wrodzonych mocy.

  Jak zdobyć punkty magii?
  Wykonywać questy, zapisywać się na treningi i uczestniczyć w sesjach z Mistrzem Gry.
  Punkty można też otrzymać, jako nagrodę w udziale na forum, albo podczas eventów.
Powrót do góry Go down
 
Moce, umiejętności, magia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shadows of Heaven :: Początki początków :: Opis gry :: Informacje obowiązkowe-
Skocz do:  
Partnerstwo
CzarnyDelfinYaoiGakuenWithoutTimeShihaiRPGMementeYaoiBlackButlerEmptinessShiNoKyoNohaneDirtyPawsSpectrofobiaVampireKnightAxisMundiFamiliaHogwartDreamWildHundeStFrancesaVirus2HetaliaUnderlandMagicLullabyMavericKikuNoHanaSoulAsylumDragonlandTraineeWildLandSupernaturalGleepbfDarwinTheMagicalWorldMysticTownSpectofobia