IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Razjel - Pan Tajemnic

Go down 
AutorWiadomość
Zhora
Damnatus Legio
avatar

Male
Liczba postów : 51
Data dołączenia : 13/11/2013
Skąd : ~

PisanieTemat: Razjel - Pan Tajemnic   Pon 18 Lis 2013, 06:19

Przykładowy charakter:

Jak go widzą inni? Oschły, nieco cyniczny, zrównoważony, poważny, chłodny, poważny i nieomylny. W ten sposób można określić Pana Tajemnic, który swoim zachowaniem nie daje powodów, by myśleć o nim w inny sposób. Zdaje się wręcz emanować potęgą, ale również i mgiełką tajemnicy. Nie ma chyba drugiej tak niedostępnej osoby w Królestwie, co on. Obdarzony wiedzą niedostępną dla innych, stał się wręcz samotnikiem, który upodobał sobie magię oraz widzę. W swojej skrytości nie pozwala do siebie nikogo dopuścić, nie daje również sobie szansy, by się przed kimś w pełni otworzyć. Potrafi być sarkastyczny oraz złośliwy, lecz nigdy nie wredny czy perfidny - to nie mieści się w kodeksie jego postępowania. Doskonale panuje nie tylko nad własnym ciałem, ale przede wszystkim nad emocjami. Lubi mieć wpływ na to, jak inni go postrzegają. Nie obnaży się przed byle jaką osobą, doskonale wie, jak chce być widziany i w perfekcyjny sposób dąży do tego wizerunku, często manipulując opinią innych. Jest istotą cierpliwą, nieobnoszącą się swoim statusem, czy prestiżem, który osiągnął przez lata. Wydaje się być wręcz skromny i potrafi przyznać się do tego, że ktoś okazał się lepszy od niego, choć jest to ujma na jego honorze.
Druga strona medalu objawia się w sytuacjach, gdy Książę Magów traci nad czymś kontrolę. Staje się wtedy wybuchowy, klnie niczym pospolity żołdak z zastępów Michała, lecz w bardziej wyrafinowany sposób. Szybko potrafi się jednak pozbierać i znaleźć wyjście z sytuacji, nawet tej z pozoru beznadziejnej. W swych działaniach potrafi być bezlitosny i mściwy, nigdy nie odpuści.
Może się wydawać, że często wie wszystko, lecz tak, jak inne istoty, błądzi, szuka odpowiedzi. Choć zazwyczaj ma ostatnie słowo lub wtrąci swoje trzy grosze, to nie wywyższa się ponad innymi. Woli siedzieć w milczeniu do czasu, gdy ktoś nie poprosi go o zabranie głosu.
Jako przyjaciel jest oddany, wierny i honorowy. Poświęci każdą cząstkę siebie dla dobra bliskiej mu osoby. Zawsze można liczyć na jego pomoc, dobre słowo, a przede wszystkim trafną radę. Nieoficjalnie stał się aniołem „Nowej nadziei”, „Jerozolimy obiecanej” czy też „Będzie dobrze, Bracie”. Wierzy w to, że będzie lepiej. Od lat nic w tej kwestii się nie zmieniło i do tej pory miał zawsze rację.
Jego osoba doceniana jest za nieomylność, trafność osądów oraz za pozostawanie w cieniu, mimo umiejętności pozwalających mu na zarządzanie całym Królestwem.
Do własnych słabości się nie przyznaje. Nawet gdyby potrzebował pomocy, to o nią nie poprosi. Jest zbyt dumnym aniołem, choć samotnym i w głębi przerażonym. Powoli popada w obłęd, jego zdruzgotana dusza rozpada się pod naporem wszystkich sekretów, które dzielnie dzierży.
Czuje się już stary i okropnie zmęczony, przez co częściej może być nie do zniesienia. Zamyka się w swojej pracowni na długie godziny i ciężko go wyciągnąć z jego samotni.

{można go wykorzystać, modyfikować}

Cytaty:
~ Znowu wygląda jak zawsze. Suchy. Kostyczny. Schludny.


Możliwe informacje do wykorzystania w karcie:
Krótka biografia: Jego imię oznacza Tajemnica Boga, więc już na początku swego istnienia został obdarzony ciężkim brzemieniem. Został zrodzony z anielskiej pieśni i przez wiele setek lat był powiernikiem boskich tajemnic. Nigdy nie przestawał wierzyć Jasności, nawet, gdy w Królestwie doszło do buntu. To on znał największe sekrety Boga, które w większości zostały spisane w Księdze, która to też w późniejszym czasie została skradziona. Wraz z sześcioma innymi archaniołami znajdował się w najbliższym kręgu Boga. W późniejszym czasie ściśle współpracował z Gabrielem, by prawda o zniknięciu Jasności nie wyszła na jaw.

Mocne strony:
x Opanowanie - trudno go wyprowadzić z równowagi.
x Inteligencja - jego rady zawsze są pomocne i nigdy się nie myli.
x Magia - nie ma lepszego maga w Królestwie od niego.
x Dotrzymywanie tajemnic - każda wiadomość jest u niego bezpieczna.
x Potrafi być niezauważalny - mimo ogromnej wiedzy oraz inteligencji nie rzuca się w oczy, nie prowokuje.
x Obowiązkowy.

Słabości:

x Samotnik - nie do końca dobrze czuje się w obecności innych osób.
x Emocje - uważa ich okazywanie za słabość.
x Zbyt wielka odpowiedzialność - Księga Razjela, tajemnice Boga... Czasami to za wiele.
x Racjonalizm - wszystko stara się przeanalizować i podejść do tego racjonalnie. Nie może pozostawić pytań bez odpowiedzi.
x Obowiązkowy - tak, to również jest wada.

Ciekawostki:
x Szef wywiadu Królestwa.
x Nieoficjalnie był doradcą Gabriela.
x Brzydzi się czarnej magii.
x Boi się ukazywać swe prawdziwe emocje.
x Tylko Pan znał go dobrze i wiedział, co też kryje się w jego duszy.
x Właściciel Księgi Razjela - księgi zawierającej tajemnice powierzone przez Boga oraz największy zbiór zaklęć.
x Lubi popijać wino.
x Gdy się zdenerwuje potrafi kląć niczym szewc.
x Układa głupie, wręcz dziecięce rymowanki.
x Zachowuje pedantyczny porządek.
x Tworzy najlepsze Dywany.
Powrót do góry Go down
http://shadowsofheaven.forumpolish.com
 
Razjel - Pan Tajemnic
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shadows of Heaven :: Postacie :: Karty Postaci :: Postacie Kanoniczne-
Skocz do:  
Partnerstwo
CzarnyDelfinYaoiGakuenWithoutTimeShihaiRPGMementeYaoiBlackButlerEmptinessShiNoKyoNohaneDirtyPawsSpectrofobiaVampireKnightAxisMundiFamiliaHogwartDreamWildHundeStFrancesaVirus2HetaliaUnderlandMagicLullabyMavericKikuNoHanaSoulAsylumDragonlandTraineeWildLandSupernaturalGleepbfDarwinTheMagicalWorldMysticTownSpectofobia