IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Hierarchia Niebiańska

Go down 
AutorWiadomość
Asmodeusz
Arcydemon
avatar

Male
Liczba postów : 57
Data dołączenia : 16/11/2013

PisanieTemat: Hierarchia Niebiańska   Sob 16 Lis 2013, 18:47

Hierarchia Niebiańska


I
  Trzy pierwsze chóry. Mają wstęp do wszystkich Niebios. Zamieszkują Siódme i Szóste Niebo.


  Serafini
  Najwyższy chór aniołów. Serafini otaczają Biały Tron, nieustannie śpiewając na chwałę Panu. Według słowiańskiej "Księgi Henocha" serafini mają sześć skrzydeł i cztery twarze. Według " Apokalipsy Mojżesza" ryczą straszliwie jak lwy. Tomasz Akwinita nazywa ich "przyjaciółmi Boga". Serafini są aniołami światłości i ognia. Ich nazwa oznacza "płonący".

  Cherubiny
  Nie mają nic wspólnego z tłuściutkimi amorkami baroku. Należą do drugiego z kolei najwyższego chóru w hierarchii. W "Apokalipsie św. Jana" noszą imię "Czterech Zwierząt", mają sześć skrzydeł i "dookoła i wewnątrz pełne są oczu". Tytularnym cherubinem został mianowany Gabriel.

  Trony
  Klasa aniołów, stanowią trzeci z kolei chór za Serafinami i Cherubinami. Są jednocześnie żywymi aniołami i machinami bojowymi, w które potrafią się przeistaczać w razie wojny. Składają się z ognistej materii i pojawiają się jako kule złożone z płomieni.

  II
  Mają wstęp do wszystkich Niebios, prócz Siódmego. Zamieszkują Szóste i Piąte Niebo.


  Panowania
  Chór Panowania ma we krwi władzę. Są dobrymi strategami, ale niestety ich pycha często przewyższa dobro ogółu. Chcą być adorowani, nigdy nie chcą się nikomu podporządkować, choć nie dzierżą na swoich barkach władzy absolutnej. Przeważnie to wśród nich znajdują się zdrajcy i spiskowcy, bo dążą do uzyskania jak najwyższego stanowiska, nawet kosztem innych. Oczywiście, zdarzają się tutaj też wyjątki, które dbają o to, co leży w ich zakresie i nie grzeszą pychą.

  Księstwa
  Chór Księstwa ma za zadanie ochraniać religię na Ziemi, dbać o to by nigdy nie została ona zapomniana przez Synów Adamowych. Kierują też państwami i narodami, skłaniając ich bądź też przestrzegając przed wojnami. Pomagają kształtować kulturę danych narodowości, cieszą się ich zróżnicowaniem. Znają swoją wartość, choć często ją sobie podwyższają. Uważają się za Królów i chcą być tak traktowani.

  Miecza
  Oficerowie jednostki zw 'Szarańcza' to tajemnicza i trudna do zlokalizowania grupa aniołów zgrupowana wokół tak zwanego Miecza Mojżesza. Wodzem tej klasy aniołów jest Soked Hozi.
  Panowie Miecza stanowią elitę rycerstwa. Pełnią funkcje oficerów nad dwunastoma tysiącami Aniołów Zniszczenia, zwanymi Szarańczą, ponieważ po ich przejściu pozostawała tylko goła ziemia, bez jednego źdźbła trawy. Dowodzi nimi Kamael, a ich największą świętością jest Miecz, którym u zarania Przedwieczny rozdzielił ostatecznie Światło od Mroku.
  Wtedy zostali stworzeni pierwsi najpotężniejsi aniołowie, zmuszeni natychmiast dokonać wyboru, czy opowiadają się po stronie ładu czy chaosu. Wkrótce wybuchła wojna, a po początkowych, krwawych, lecz nierozstrzygniętych potyczkach Pan stworzył swych najlepszych wojowników - Aniołów Miecza - i posłał ich do boju na czele Szarańczy. Posłał w sam środek szaleństwa i masakry. Zmusili armię ciemności do cofnięcia się poza granice czasu, lecz zręby nowego świata stanęły na miejscu zbryzganym krwią. W Królestwie szeptano, że to ona nadała czerwoną barwę planecie Mars, a zakopane głęboko w ziemi żelazo, pochodzące z ich pozostałych na pobojowiskach zbroi i oręża, na zawsze zostało naznaczone krwawymi plamami, które ludzie nazwą potem rdzą.


  Szału
  Komando Szeol, Synowie Gehenny - Paskudne towarzystwo w służbie Bożej. Brali udział w pogromie budowniczych wieży Babel. Według "Zoharu" zostali powołani, aby karać świat i sprowadzać na ludzi nieszczęścia. W "Apokalipsie Mojżesza" są mocarzami stworzonymi z ognia. Dowodzi nimi Kosopgiel.
  Przypominają lwy rozrywające dawnych chrześcijan. Poruszają się z takim samym naturalnym wdziękiem dzikich bestii. I zabijali z równą obojętnością. Jest to używana do najtajniejszych, najtrudniejszych akcji, najbardziej okrutna jednostka specjalna Królestwa. Po ich przejściu nie zostają nawet zgliszcza.
  Znakiem charakterystycznym są widniejące na ich mundurach, na prawym ramieniu maleńkie emblematy przedstawiające kosę skrzyżowaną z hejnałową trąbką. Pieczęć Apokalipsy.
  Komandosi na prawej łopatce mają wytatuowany wizerunek uskrzydlonego miecza, wbitego między dwie wykaligrafowane najstarszym anielskim pismem litery S G: Synowie Gehenny.


  III
  Najbardziej oddalona od Boga, a bardziej zbliżona do ludzi. Mają wstęp do wszystkich Niebios, poniżej Szóstego, ale zamieszkują tylko Niebiosa od Czwartego w dół.


  Cnoty
  Chór Cnoty jest jedynym z chórów, który posiada największą wiarę. Nie jest jej w stanie rozwiać nawet fakt, że Pan opuścił swoją skrzydlatą trzódkę. Ci aniołowie starają się trzymać zasad moralnych, są niezwykle ufni, wrażliwi i pomocni. Często wśród nich znajdują się uzdrowiciele, najbardziej znanym jest tutaj zdecydowanie Rafael.

  Archaniołowie
  Według Pseudo-Dionizego Areopagity i Grzegorza Wielkiego zaledwie przedostatni z chórów, po którym są już tylko zwykli aniołowie. Przykład, że w Niebie można zrobić błyskotliwą karierę i wytłumaczenie, dlaczego Michał i Gabriel, zawrotnie awansując, zostali włączeni w skład dwóch najwyższych chórów, odpowiednio: Serafinów i Cherubinów. Warto dodać, że prócz znanych z Biblii archaniołów Gabriela, Michała i Rafaela, a także siedmiu wkraczających bez ograniczeń przed Biały Tron Boży, są zapewne rzesze innych, pełniących funkcje odpowiadające w najlepszym wypadku funkcjom podoficerów.

  Aniołowie

  Aniołowie służebni - najliczniejszy i najpośledniejszy chór aniołów. W raju usługiwali Adamowi i Ewie. Zwani są "ptactwem niebieskim". Zamieszkują Pierwsze Niebo, żyją w ubóstwie graniczącym z nędzą, a zajmują się najbardziej niewdzięcznymi pracami na Ziemi i w Królestwie, lub usługują wyższym rangom aniołom.

  Aniołowie stróże - teoretycznie należą do nich wszyscy aniołowie opiekuńczy, a więc ci zajmujący się ziemią, wodą, roślinami, zwierzętami, narodami i prawami przyrody, ale prawdziwych aniołów stróżów, czuwających nad ludzkim życie, jest mniej, bo tylko dwa chóry. Stali się grupą elitarną i konserwatywną, z pewnymi skłonnościami do fanatyzmu.
Postacie niższej hierarchii, na przykład archanioły, mogą zostać mianowane tytułowymi aniołami wyższych chórów, na przykład cherubinami czy serafinami.
Powrót do góry Go down
 
Hierarchia Niebiańska
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Shadows of Heaven :: Początki początków :: Opis gry :: Informacje obowiązkowe-
Skocz do:  
Partnerstwo
CzarnyDelfinYaoiGakuenWithoutTimeShihaiRPGMementeYaoiBlackButlerEmptinessShiNoKyoNohaneDirtyPawsSpectrofobiaVampireKnightAxisMundiFamiliaHogwartDreamWildHundeStFrancesaVirus2HetaliaUnderlandMagicLullabyMavericKikuNoHanaSoulAsylumDragonlandTraineeWildLandSupernaturalGleepbfDarwinTheMagicalWorldMysticTownSpectofobia